PILATESE ÕPETAJA TEEKOND

” Minu teekond Pilatese juurde algas 15 aastat tagasi. Alustasin, nagu paljud teisedki aeroobikajuhendajana ja läbisin enamus etapid, mida fitnessmaailm võib pakkuda. 

Tänaseks olen jõudnud aeroobikatreenerist, hingamisterapeudist, täiskasvanute koolitajast, projektijuhist ja spordiklubi juhatajast Pilatese õpetajani.
Pidev töö inimestega on andnud mulle võimaluse jälgida, kuidas teooria töötab praktikas. Praktika on andnud kogemusi. Ja kogemused võimaldavad näha.
4 aastat tagasi juhtus minuga õnnetus ja mul oli vaja leida selline programm, mis aitab traumast taastuda. Oli suur soov ennast ise aidata. Ühe sõnaga otsisin silda, mis seob kahte kallast: füsioteraapia ja õnnelik, valuvaba elu. Nii tuligi 2014. aastal Pilates minu ellu ja tänaseks on saanud sellest elukutse ja igapäevane tegevus.

Miks just Pilates? 
Sest Pilates on ainuke fitnessprogramm, mis on rehabilitatsiooni taustaga. See on usaldusväärne ja teaduslik töövahend keha parandamiseks ja just see teebki programmi geenialseks. 
Kahjuks ei ole kõik inimesed teadlikud sellest, mis on tõeline Pilates. 
Minu eesmärk on anda inimestele unikaalsed teadmised sellest treeningsüsteemist ja läbi selle tõsta üldist Pilatese taset ning inimeste elukvaliteeti meie Ida- Virumaa piirkonnas. 
Aastast 2014 tegelen ainult Pilatesega. Minu esimene õpetaja ja kaasteeline Pilatese juurde jõudmisel on Kaisa Marran, kes on üks Pilatese meetodika Eestisse maaletooja ja pühendunud arendaja. Temast saate rohkem lugeda siin :http://www.kaisamarran.com/

Olen abielus. Perekonnas elamine õpetab nägema seda, mis on elus tõeliselt väärtuslik, millel on sisu ja kaalu.”

Head liikumishooaega ja peatse kohtumiseni!

**************

 

my Comprehensive Pilates Studio Teacher Education and  Lifestile!

Väike panus Eestimaalaste tervisesse.

18.oktoobril juhendasin Laste Pilates tundi. Selle treeninguga  suutsin läbi viia  hariva praktilise tutvustamis pilatese tundi. Tagasiside lastevanematelt ja lastelt oli väga hea! Väike sammuke parema ja tervema ühiskonna suunas tehtud. Olen õigel teel! Meie jätkame treeningutega Toila SPA Hotellis.

******

“A teacher needs dedicated students. I’ve had luck to teach that kind. And I try to be one for Joseph Pilates’s exercise system myself. Look, Joe, your work is respected here in Estonia as anywhere in the world! Your ingenious ideas spread to any corner of the Earth because you wrote a user manual for human body. And the present my students gave me today on their Corpus Pilates Studio Comprehensive final ceremony is precious (by IC Rapoport). Thank you Iris FrolovKaia PajuEnel OjaKaari AnnamaEneli Raud and Katja Loide. Ladies, you looked amazing today, you perfectly prove that Pilates works!”- Kaisa Marran

2018 aastal tähistasime koos millegi lõppu ja samaaegselt uue algust. Reedel 1.juunil toimus väike tseremoonia Corpus Pilates Comprehensive Studio õpetajate tunnistuste kätte andmine. Mõnel meist kulus õppimiseks 3 aastat, teistel rohkem. Ükskõik, kui kaua see aega võttis – eile sai see läbi ja me kõik oleme sellest palju õppinud ning võime julgelt siit edasi oma eesmärkide ja ideede realiseerimise poole minna. See oli ütlemata tore vahva aeg!#CorpusPilatesteacherstudentsinEstonia

******

2018 aasta algab väikse pühendusega kõigile! Olen kokku pannud harjutuste kava, millega saab hakkama iga inimene, ka see, kes varem Pilatesega kokku pole puutunud. Soovin tänada Anneli Põdra, Jelena Sukristik, kes olid alati minu kõrval ja valmis tegutsema. Minu lugupidamine Kati Kruusaauk kehakultuuri sõnastuse korrektuuri eest. Ning Janno Preesalu kujunduse eest, kes oli kannatlik ja lahke.
Alates jaanuarist 2018 leiavad Toila SPA Hotelli külastajad oma numbritoast voldiku, kus on lihtsad harjutused, millega 10 minuti jooksul värskendada oma keha reisiväsimusest või millega hoida toonuses oma keha ja meeled.

******

 

Siin me oleme! Erinevate oskustega inimesed, kes on kõik pühendunud ühisele eesmärgile – saada parimaks Pilatese õpetajaks. Siiras rõõm olla sellise meeskonna osa!!! Suured tänud kolleegidele ja õpetajale arendava juhtimise eest! Kohtumiseni Pilatese tundides Ida- Virumaal, Jõhvis!

Täna. 1. dertsembril.2017, oli meil #CorpusPilatesteacherstudentsinEstonia suur sündmus! Chair&Barrels L2 praktiline eksam on sooritatud!!! “ Tänan, et näitasite kui palju oma kehaga vahepeal tööd olete teinud! Tänan, et olete pühendunud Pilatese süsteemi õpetamisele ja selle propageerimisele. Ma olen teie kõigi üle väga uhke.”- Kaisa Marran 

Täna tegi Corpus Pilates Mat Level 3 praktilise eksami 11 tubli õpilast. Üks etapp õpingutest on läbitud, intensiivne ja edukas algus elukestvaks Pilatese harrastamiseks ja õpetamiseks tehtud. Palju edu ja järgmise kohtumiseni! ” –Kaisa Marran 

******

Kursuse teine session on lõppenud. 21 – 24. veebruarini 2017 viibisin Riias, et osaleda ONE Pilates Studio korraldatud Esimese Pilatese generatsiooni õpetaja, Pilates Master teacher Lolita San Migueli rahvusvahelisel comprehensive Pilatese õpetaja koolitusel. Koolituse viis läbi Katya Smirnova – üks juhtivaid Pilatese süsteemi rahvusvahelisi koolitajaid. Kõik õppepäevad olid intensiivsed ja informatiivsed. Lisaks uutele teadmistele oli võimalik kohtuda ka uute inimestega, keda seob ühine armastus liikumise ja tervise vastu. Koolitustele tulevad need, kes tõesti hindavad tervist ja professionaalsust. Aitäh korraldajatele! Olen väga õnnelik, et saan õppida parimatelt, ühendades teaduse ja liikumise. Tänu saadud teadmistele ja uutele kohtumistele austan seda tööd, mida Kaisa Marran Pilatese studios ja Riias tunda olen saanud, üha rohkem.
Meie stuudiosse on oodatud just need, kes tõesti hindavad tervist, aega, mugavust ja professionaalsust. Klassikalise Pilatese eelis on see, et tunnis saad kogu õpetaja tähelepanu ja see võimaldab sul õppida oma tempos. Pilates teeb tugevaks, painduvaks ja vastupidavaks, treenib rühti ja keskendumisvõimet. Pilates õpetab, kuidas hingamist enda kasuks tööle panna. Pilates suudab inimese kehale algselt antud funktsioone kauem säilitada. Pilates aitab elada kvaliteetsemat ja pikemat elu ja see on ju meie kõigi suurim soov – elada kaua ja täisväärtuslikult!

******
jaanuar  2017 Kaisa Marran Pilatese Studios treeningud viiakse läbi erilise meisterlikkusega. Läbides seal toimuva Corpus Pilates õpetajaõppe programmi saan kasulikke ja väärtuslikke kogemusi juhendades koolitusel oma mentorit Kaisat ja kolleege. Piltidel näete, kuidas pilatese tunnis kasutatakse kaarpinki Ladder Barrel , mis pakub palju võimalusi nii aktiivseks kui passivseks selja sirutuseks hatjutusteks.
 ******
 
9. detsembril 2016 tähistasime Pilatese süsteemi Joseph Pilatese sünnipäeva. →
******
 
21.november 2016. Et saada paremaks pilatese õpetajaks jätkan oma Pilatese teadmiste täiendamist.Sel korral toimub nelja päevane MAT teise taseme Lolita’s Legacy koolitus RiiasKatya Smirnova juhendamisel.↓
                                    
 25. november 2016. Riia, seminar Stretch-eze’iga Pilateses töötamiseks. ↓
 
← 28. octoober 2016 Pilates ja õnnelikud jalad. Workshopis keskendusime jala joondumisele, õppisime kuidas vabastada pinget, rääkisime lampjalgsusest ja palju muust. Jalg on nii tähtis, sest õige jalgade asend paneb keha paika. Mul on hea meel et võtsin osa! Suured tänud Kaisale jagatud teadmiste eest!
25. september 2016 Meie Pilates Mat L2 kursuse õnnelik grupp peale hommikust treeningut. ↓
august.2016 Tervitustega Jurmalast!  
Nii nagu lubasin täiendan oma tarkuse varasid. Seminari juhendab Katya Smirnova master treener, ” International Pilates University Fitness4you”, Disciple Educator Lolita’s Legasy( Pilates Method Aliance).    ↓

20. mai 2016 Workshop: ” Inner and outer core. Applications on scoliosis” Kelly McKinnon juhendamisel. →

“Kui sa tahad midagi muuta, siis ole kohal …. Olla kohal siin ja praegu, et muuta oma liikumismustreid. “- Kelly McKinnon.

 16. aprill 2016 Õppimis protsess toimub katkematult Kaisa Marran Pilates Studios edasi. Mat Foundational / Level 1 praktilise eksami päev. →
 ↓13. mart 2016 Elustiilne laupäev Tallinnas. Võtsin osa pilatese tunnis Kaisa Marrani juhendamisel. Oli taas heameel teha harjutused lähtudes kontrollimisest, hingamisest ja sujuvusest.
← 26. september 2015 Pilates Mat Foundation ( Baastase).
28. august 2015 on alanud Kaisa Marran Pilates Studios   minu Corpus Pilatese õppimise aeg  →